0300 870 515 (0,79 € / min + pvm) caddiemaster@virpiniemigolf.fi

Virpiniemi Golf Club ry

Virpiniemi Golf Club ry on pelaajien, pelin ja golfin erikoisseura. Yhdistys on aloittanut toimintansa vuonna 2006. Tervetuloa jäseneksi!

Yhdistyksen vuosikokous on vahvistanut vuoden 2018 jäsenmaksuiksi:
Vuosijäsenmaksu 120€
Vuosijäsenmaksu junioreille (alle 22 v.) 60 €

Toiminnanjohtaja

toimitusjohtaja_petri_heikkinen_virpiniemigolf-infoPetri Heikkinen
petri.heikkinen (a) virpiniemigolf.fi
Puh. 050 512 4949

Kapteeni

Jarmo-J-HussoJarmo J Husso
info (a) jarmohusso.fi
puh. 0400 680 291

Kenttämestari

Pasi-Voutilainen1Pasi Voutilainen
pasi.voutilainen (a) virpiniemigolf.fi
Puh. 050 521 8629

Hallituksen puheenjohtaja

sarkilahtiTapio Särkilahti
tapio (a) sarkilahti.net
Puh. 0500 690 456

Kapteeni
Irene Seppänen
irene.seppanen (at) eduouka.fi
Puh. 050 5556 988
Golf Pro

Tommi-LinnaTommi Linna
tommi.linna (a) golf.fi
Puh. 0400 917 133

ViGC ry:n hallitus

  • Puheenjohtaja: Tapio Särkilahti (0500 690 456 / tapio@sarkilahti.net)
  • Varsinaiset jäsenet: Harri Hautamäki (044 517 1027 / harri.hautamaki@rainmaker.fi), Jarmo J. Husso (0400 680 291 / info@jarmohusso.fi), Irene Seppänen (050 5556988/ irene.seppanen@eduouka.fi), Liisa Karhu (0505522812 / liisa.karhu@starkki.fi), Markku Holma (0504345714 / markkuholma@hotmail.com), Santtu Karppinen (0400 923 357 / santtu.karppinen@esperi.fi)
  • Varajäsenet: Simo Salonen (040 558 2480 / simo.salonen@tilisalonen.net)
  • Sihteeri: Petri Heikkinen – toiminnanjohtaja (050 512 4949 / petri.heikkinen@virpiniemigolf.fi)

Kenttätoimikunta

  • Virpiniemi Golf ry:n Kenttätoimikunta on lakkautettu ja sen toiminta on siirretty Virpiniemi Golf Oy:n alaisen kentän kehittämistyöryhmän tehtäväksi.
  • Jäsenet: Jarmo Okkonen (0504835170 / j.okkonen@hotmail.com), Liisa Karhu (0505522812 / liisa.karhu@starkki.fi), Santtu Karppinen (0400 923 357 / santtu.karppinen@esperi.fi), Ari Kurttila (044 344 2246 / ari.kurttila@dnainternet.net) ja Pasi Voutilainen – kenttämestari (050 521 8629 / pasi.voutilainen@virpiniemigolf.fi)

Klubitoimikunta

  • Puheenjohtaja: Timo Pajunen (0400 820 752 / timo.pajunen@mail.suomi.net)
  • Jäsenet: Anneli Jaakkola (040 728 0530 / anneli.jaakkola@oulunbaari.fi), Riitta Kamula (040 181 2150 / riitta.kamula@oulu.fi), Jaana Kylmänen (0400 585 515 / jaana.kylmanen@netti.fi), Antti Nevalainen (040 484 1624 / antti@finnexco.fi) ja Timo Pajunen (0400 820 752 / timo.pajunen@mail.suomi.net)
  • Toimikunnan pöytäkirjoihin>>

Junioritoimikunta

  • Puheenjohtaja: Harri Hautamäki (044 517 1027 / harri.hautamaki@rainmaker.fi)
  • Jäsenet: Tommi Linna (0400 917 133 / tommi.linna@golf.fi), Matti Paaso (045 116 7989 / matti.paaso@mail.suomi.net), Jarmo J. Husso (0400 680 291), Juha Joenväärä (040 557 1974), Santtu Karppinen (0400 923 357),  Julius Patokoski (040 516 9579), Kreetta Salonpää (0400 546 339), Petri Sormunen (050 385 4389) ja Sakari Soukka (044 989 2654)

Kilpailutoimikunta

  • Puheenjohtaja: Olli Niskasaari (0400 137 369 / olli.niskasaari@pp.inet.fi)
  • Jäsenet: Petri Heikkinen (0505124949 / petri.heikkinen@virpiniemigolf.fi), Teemu Määttä (0400 100 186 / teemumaatta86@gmail.com), Jukka Pirinen (0400 746 756 / jukkapi@gmail.com), Irene Seppänen (050 555 6988 / irene.seppanen@eduouka.fi), Sakari Soukka (044 989 2654 / sakari.soukka46@gmail.com) ja Helge Timonen (0500 280 397 / helge.timonen@gmail.com)
  • Toimikunnan pöytäkirjoihin>>

Naistoimikunta

  • Puheenjohtaja: Irene Seppänen
  • Jäsenet: Jaana Kylmänen, Liisa Karhu, Sirpa Kivimäki, Anne Siira

Äijä-/Ladygolf

  • Äijägolf: Markku Holma (050 434 5714 / markkuholma@hotmail.com)
  • Ladygolf: Irene Seppänen (050 5556988 / irene.seppanen@eduouka.fi)

 


Kummipelaajat

Tästä löytyy lista vapaaehtoisista “kipinäkierrokselle”. Valitse itsellesi kaksi sopivaa päivää, kellon aika ja lähetä kaikille yhteinen sähköposti, jossa pyydät kummipelaajaa seuraksi kierroksellesi.

Jarmo Husso, 0400 680 291, info@jarmohusso.fi
Irene Seppänen, 050 555 6988, irene.seppanen@eduouka.fi
Reijo Tiri, 040 561 4418, reijotiri@windowslive.com
Juha Valkama, 040 565 1230, juha.valkama@pp1.inet.fi
Olli Niskasaari, 0400 137 369, olli.niskasaari@pp.inet.fi
Markku Holma, 050 4345714, markkuholma@hotmail.com
Tuomo Kukkonen, 044 2604142, tuomo.pappa@gmail.com
Riitta Kamula, 0401812150, riitta.kamula@oulu.fi
Marjo Aspegren, 0443133220, marjo.aspegren@mail.suomi.net