0300 870 515 (0,79 € / min + pvm) caddiemaster@virpiniemigolf.fi

Virpiniemi Golf Club ry

Virpiniemi Golf Club ry on pelaajien, pelin ja golfin erikoisseura. Yhdistys on aloittanut toimintansa vuonna 2006. Tervetuloa jäseneksi!

Yhdistyksen vuosikokous on vahvistanut vuoden 2019 jäsenmaksuiksi:
Vuosijäsenmaksu 120€
Vuosijäsenmaksu junioreille (alle 22 v.) 60 €

Toiminnanjohtaja ja kenttämestari

Pasi-Voutilainen1Pasi Voutilainen
pasi.voutilainen (a) virpiniemigolf.fi
Puh. 050 521 8629

Kapteeni

Jarmo-J-HussoJarmo J Husso
info (a) jarmohusso.fi
puh. 0400 680 291

Golf Pro

Tommi-LinnaTommi Linna
tommi.linna (a) golf.fi
Puh. 0400 917 133

Hallituksen puheenjohtaja

sarkilahtiTapio Särkilahti
tapio (a) sarkilahti.net
Puh. 0500 690 456

Kapteeni

Irene-Seppanen100x140Irene Seppänen
irene.seppanen (at) eduouka.fi
Puh. 050 5556 988

ViGC ry:n hallitus

  • Puheenjohtaja: Tapio Särkilahti (0500 690 456 / tapio@sarkilahti.net)
  • Varsinaiset jäsenet: Jarmo J. Husso (0400 680 291 / info@jarmohusso.fi), Irene Seppänen (050 5556988/ irene.seppanen@eduouka.fi), Liisa Karhu (0505522812 / liisa.karhu@starkki.fi), Markku Holma (0504345714 / markkuholma@hotmail.com), Santtu Karppinen (0400 923 357 / santtu.karppinen@esperi.fi)
  • Varajäsenet: Simo Salonen (040 558 2480 / simo.salonen@tilisalonen.net)
  • Sihteeri: Pasi Voutilainen

Kenttätoimikunta

  • Virpiniemi Golf ry:n Kenttätoimikunta on lakkautettu ja sen toiminta on siirretty Virpiniemi Golf Oy:n alaisen kentän kehittämistyöryhmän tehtäväksi.
  • Jäsenet: Jarmo Okkonen (0504835170 / j.okkonen@hotmail.com), Liisa Karhu (0505522812 / liisa.karhu@starkki.fi), Santtu Karppinen (0400 923 357 / santtu.karppinen@esperi.fi), Ari Kurttila (044 344 2246 / ari.kurttila@dnainternet.net) ja Pasi Voutilainen – kenttämestari (050 521 8629 / pasi.voutilainen@virpiniemigolf.fi)

Kilpailu- ja klubitoimikunta

  • Puheenjohtaja: Olli Niskasaari (0400 137 369 / olli.niskasaari@pp.inet.fi)
  • Jäsenet: Pasi Voutilainen (050 521 8629 / pasi.voutilainen@virpiniemigolf.fi), Sirpa Kivimäki (0400 501 638 / tarjasirpa.kivimaki@gmail.com), Jaana Kylmänen (0400 585 515 / jaana.kylmanen@netti.fi), Julius Patokoski (040 516 9579 / julius.patokoski@gmail.com), Sakari Soukka (044 989 2654 / sakari.soukka46@gmail.com), Jukka Pirinen (0400 746 756 / jukkapi@gmail.com), Virve Kangas (040 557 4282 / virve.kangas@gmail.com) ja Helge Timonen (0500 280 397 / helge.timonen@gmail.com).
  • Klubitoimikunnan pöytäkirjoihin
  • Kilpailutoimikunnan pöytäkirjoihin

Junioritoimikunta

  • Jäsenet: Tommi Linna (0400 917 133 / tommi.linna@golf.fi), Matti Paaso (045 116 7989 / matti.paaso@mail.suomi.net), Jarmo J. Husso (0400 680 291), Santtu Karppinen (0400 923 357), Kreetta Salonpää (0400 546 339), Petri Sormunen (050 385 4389) ja Sakari Soukka (044 989 2654)

Naistoimikunta

  • Puheenjohtaja: Irene Seppänen
  • Jäsenet: Jaana Kylmänen, Liisa Karhu, Sirpa Kivimäki, Anne Siira

Äijä-/Ladygolf

  • Äijägolf: Petri Sormunen (050 385 4389 / petri.sormunen@live.com)
  • Ladygolf: Irene Seppänen (050 555 6988 / irene.seppanen@eduouka.fi)

 


Kummipelaajat

Tästä löytyy lista vapaaehtoisista “kipinäkierrokselle”. Valitse itsellesi kaksi sopivaa päivää, kellon aika ja lähetä kaikille yhteinen sähköposti, jossa pyydät kummipelaajaa seuraksi kierroksellesi.

Tapio Särkilahti , 0500690456, tapio@sarkilahti.net
Jarmo Husso, 0400 680 291, info@jarmohusso.fi
Irene Seppänen, 050 555 6988, irene.seppanen@eduouka.fi
Reijo Tiri, 040 561 4418, reijotiri@windowslive.com
Juha Valkama, 040 565 1230, juha.valkama@pp1.inet.fi
Olli Niskasaari, 0400 137 369, olli.niskasaari@pp.inet.fi
Markku Holma, 050 4345714, markkuholma@hotmail.com
Tuomo Kukkonen, 044 2604142, tuomo.pappa@gmail.com
Riitta Kamula, 0401812150, riitta.kamula@oulu.fi